Avcılar SRC Belgesi ; Src belgesi, ehliyet sahibi olan bireylerin ticari araç kullanabilmeleri adına zorunlu bir evraktır. Kişilerin bu belgeyi alabilmesi için önce kursa kayıt olmaları, eğitim almaları ve sınava girerek belgeyi almaya hak kazanmaları gereklidir. Ancak ehliyetini 25.02.2003’den önce alanların kursa kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Çünkü bu şahıslar sınava girmeden src belgesini alabilirler.  Bunun dışında SRC Belgesi için ehliyet sınıfı da önemlidir. Yani B sınıfı ehliyet sahipleri SRC 2, SRC 4 belgesini alırken, C ile D ehliyeti olanlar SRC 2, SRC 3 ve SRC 4’e başvurabilirler. Bununla birlikte E sınıfı ehliyeti olanlar ise SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4 belgesi için başvuruda bulunabilirler. Kısacası ehliyet sınıfı ve yapılacak işe bağlı olarak src çeşitlerine başvurmak gereklidir. Src belgesinin çeşitleri ise aşağıdaki gibidir.

  • SRC 1; uluslararası yolcu taşımacılığı

  • SRC 2; yurtiçi yolcu taşımacılığı

  • SRC 3; uluslararası yük ile eşya taşımacılığı

  • SRC 4; yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı

  • SRC 5; tehlikeli madde taşımacılığı

Gördüğünüz üzere her çeşit belgenin içeriği farklıdır. Dolayısıyla hangi alanda işleyişe sahip iseniz bu doğrultuda src belgenizi almanız gereklidir. Src belgesi olmadan trafiğe çıkan kişilere ciddi boyutta cezai işlem uygulanmaktadır. Bu nedenle kesinlikle belgeyi almadan trafiğe çıkmamanızı önermekteyiz. Src belgesi ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak için kursumuza müracaat edebilir ve nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Ayrıca Avcılar bölgesinde yetki sahibi ender kuruluşlardan biri olarak sizler için ideal adreslerden biri olduğumuzu da belirtmek isteriz. Bu bağlamda Avcılar SRC Belgesi için direk bizlerle irtibata geçerek yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kursumuzda üst düzey eğitmenler yer aldığı için eğitiminizin de kaliteli olacağına emin olabilirsiniz. Bir başka deyişle mesleki yeterlilik belgesi için doğru noktada yer almanızın önemli olduğunu hatırlatır, profesyonel eğitmenlerle yol almanın ayrıcalığını keşfetmeniz içinde geç kamadan bizlerle tanışmanızı tavsiye ederiz.  Avcılar bölgesinin ileri gelen kurslarından biri olarak bizlerden hizmet aldığınıza pişman olmayacağınızı belirtir ve referanslarımıza göz atmanızı öneririz.