Bağcılar Src Belgesi Dersi

Anadolu Sürücü Kursları | Ehliyet Kursu


0850 307 19 19
[email protected]

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Bağcılar Src Belgesi ; Src belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetki verilmiş olan kurum ya da kuruluşlardan alınmaktadır. Karayolu taşımacılığı yapacak olan her sürücünün mecburi şekilde alması gereken bir evraktır. Faaliyet alanına bağlı olarak Src Belgesi kendi içinde çeşitlere ayrılır. Sürücü hangi alanda çalışacaksa, src başvurusunu bu yönde gerçekleştirmelidir. Src belgesi almanın tabi ki bazı şartları vardır. 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet alan sürücüler src belgesi için herhangi bir kurumda eğitim görme veya sınava girme zorunluluğu yoktur. Bu kişiler sadece başvuru ile belgelerini alabilirler. Fakat 25.02.2003 tarihinden sonra ehliyet alan her sürücünün, sürücü kursuna kayıt yaptırarak eğitim görmesi ve ardından sınava girip başarılı sonuç elde etmesi gerekir.

Ancak bu sayede talep ettiği belgeyi alabilecektir. Src belgesinin çeşitlerini 5 kategoride inceleyebiliriz.

  • Src 1; uluslararası ticari yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren araç sürücülerinin alması gereken bir belgedir. Bu belgeye sahip olan sürücü, aynı zamanda src 2 belgesini de almış sayılacağından ötürü yurtiçi yolcu taşımacılığı da yapabilecektir.

  • Src 2; yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösterecek şoförlerin alması gereken bir evraktır. Src 2 belgesi ile sadece yurtiçinde yolcu taşımacılığı yapılabilmektedir.

  • Src 3; uluslararası eşya ile kargo taşımacılığı yapacak olan araç sürücülerinde olması zorunlu bir belgedir. Bu belgeyle sürücü aynı zamanda src 4 belgesini de almış sayılacağından ötürü istediğinde yurtiçinde de kargo ile eşya taşımacılığı yapabilecektir.

  • Src 4; yalnızca yurtiçi eşya ile kargo taşımacılığı yapmak için alınan bir belgedir.

  • Src 5; zararlı yani kimyasal madde taşımacılığı yapacak sürücülerin alması gereken src belgesi çeşididir.

Gördüğünüz üzere 5 ayrı kategoride incelenen src belgesinin her biri çeşidi farklı amaç için kullanılmaktadır. Sizlerde Bağcılar Src Belgesi veren kurs arayışında iseniz, bizler bu hususta yetkili bir kurum olarak tarafınıza en iyi desteği sağlayabileceğimizi söylemek isteriz.  Uzman kadromuzla en iyi eğitim veren sürücü kurslarının başında gelmekte ve ihtiyaç duyduğunuz her konuda yardımcı olmaktayız. Bizlerle tanışmak ve eğitmenlerimizin profesyonelliğinden faydalanmak isterseniz, dilediğinizde iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 7)
Loading...

, , ,

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Canlı Destek
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Anadolu Ehliyet'e Hoşgeldiniz!
Call Now Button