Esenler Src Belgesi ; İşleyiş alanına bağlı olarak Src Belgesi 5 kategoride ele alınmaktadır. Öncelikle src belgesi hakkında fikir edinmeniz adına çeşitlerini aşağıda belirtmiş bulunmaktayız.

  • Src 1; uluslararası alanda yolcu taşımacılığı yapmak için

  • Src 2; yurtiçinde yolcu taşımacılığı yapmak için

  • Src 3; uluslararası alanda eşya ile kargo taşımacılığı yapmak için

  • Src 4; yurtiçinde eşya ile kargo taşımacılığı yapmak için

  • Src 5; tehlikeli madde taşımacılığı yapmak için

Görüldüğü üzere farklı alanlarda ticari amaçlı taşımacılık yapmak için gerekli olan src belgesi için hangi alanda çalışılacak ise bu doğrultuda ön görülen src çeşidine başvurmak gereklidir. Ehliyetini 25.02.2003 tarihinden önce alan sürücüler direk istediği src çeşidine başvurarak eğitim ve sınava girmeden belgesini alabilirler.

Ancak 25.02.2003 tarihinden sonra ehliyetini alan her sürücü önce sürücü kursuna kayıt yaptırmalı ve sonrasında gereken eğitimini alıp, sınava girmelidir. Src belgesi için sınava girip, başarılı olan sürücüler src belgesini almaya hak kazanmaktadır. Bu doğrultuda Esenler Src Belgesi için kurs arayışına girdiyseniz, bizler src belgesi vermeye yetkili bir kuruluş olarak en iyi seçiminiz olacağımızı belirtmek isteriz. Bünyemizde yer alan uzman eğitmenler sayesinde üst düzey kalitede eğitim alacak ve girdiğiniz sınavı başarıyla sonlandıracaksınız. Dolayısıyla amatör kuruluşlarda sıkıntı çekmek yerine profesyonel bir kuruluştan hizmet alarak sorunsuzca belgenizi elinize almak isterseniz, o halde en doğru adresiniz olacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

Src belgesi, bir başka deyişle mesleki yeterlilik anlamını ifade etmektedir. Yani sürücünün çalışacağı alanda sürücülüğünün yeterli olup, olmadığı yönünde bir değerlendirme yapılması adına önce eğitim verilmekte ve sonra sürücü sınava tabi tutulmaktadır. Sınavdan başarıyla geçen sürücüler ise mesleki yeterliliğe sahip olduğundan dolayı belgesini eline alabilmektedir. Bundan ötürü Src Belgesi Çeşitleri arasından hangisine ihtiyaç duyuyor iseniz, bu bağlamda başvurunuzu gerçekleştirebilir, belgenizi elinize aldıktan sonra güvenle trafikte yer edinebilirsiniz. Ticari araç kullanan sürücüler src belgesi ile birlikte psikoteknik raporuna sahip olmalıdır. Yani ehliyet, src belgesi ve psikopteknik raporu ticari araç kullanan sürücülerde olması gereken zorunlu belgelerdir. Bunlardan biri eksik olduğunda sürücü ve araç sahibine cezai işlem uygulanacağından ötürü ihmal edilmeden alınması gerektiğini sile getirerek, bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.