Esenyurt Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ; Ticari amaçlı araç kullanacak kişilerin gerek psikolojik gerekse beden sağlığı bakımından sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığı yönünde yapılan teste psikoteknik testi denir. Bu test aynı zamanda psikoteknik raporu, psikoteknik belgesi gibi farklı terimlerle de kullanıla bilinir. Peki, Esenyurt Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar hangileridir? Diye soracak olursanız, psikoteknik belgesi sadece Sağlık Bakanlığı tarafından yetki verilen kurum ve kuruluşlarda verilmektedir. Dolayısıyla her sürücü kursundan bu belgeyi almanız mümkün değildir. Bu nedenle Esenyurt bölgesinde lider konumda işleyişe sahip kuruluşumuz ile irtibata geçerek, ihtiyacınız olan belgeyi alabileceğinizi belirtebiliriz. Yetki sahibi ender firmalardan biri olarak bizler sizlere her koşulda en iyi şekilde destek verecek olup, belgeyi almaya uygun olma durumunuzda işlemlerinizi hızla gerçekleştireceğiz.

Söz konusu Psikoteknik Belgesi, psikolog denetiminde simülatör eşliğinde uygulanan bir işlemdir. Toplamda 1 saat sürmekte olup, sürücünün uygulamayı başarıyla geçmesi durumunda aynı gün belge teslim edilmektedir. Ticari araç kullanıcılarının zorunlu şekilde alması gereken bu belge olmadan trafiğe çıkılır ise hem sürücü hem de araç sahibine cezai işlem uygulanacaktır. Bu nedenle kursumuzu arayarak psikoteknik evrakı için randevu almalı, en kısa sürede belgenizi temin etmelisiniz. Aksi durumda zorunlu evrak olarak görülen bu belge olmadan sürekli ticari araç kullanma durumunuzda aracın trafikten men durumuna kadar gidebileceği bilinmelidir.

Belirttiğimiz gibi kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığının yapacağı işe uygun olup, olmadığını denetleyen psikoteknik raporu, trafikte yaşanan olumsuz olayların önüne geçmek maksadıyla alınan bir tedbir olarak da değerlendirilebilir. Her 5 yılda bir yenilenmesi gereken bu belge için kursumuza müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Pek çok bölgede yer alan şubelerimizden bulunduğunuz noktaya en yakın olanına başvurarak belgenizi sorunsuzca elinize alabilirsiniz. Psikoteknik belgesi almak için Sürücü Kursu sizlerden yalnızca ehliyet fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf talep etmektedir. Dolayısıyla hazırlamanız gereken yığınla evrak detayı barındırmadığından ötürü 1 günde kolayca alınabileceğini söyleyerek, trafik gerekliliklerine uygun bir sürücü olmanız açısından zaman kaybetmeden bizlerle irtibata geçip belgenizi almanızı öneririz.