Fatih Otomatik Vites Direksiyon Dersi ; Günümüzde araç kullanmak eskiye oranla çok daha kolaya indirgenmiştir. Çünkü her markanın çeşitli konfor içeren araç modelleri bulunduğu gibi teknolojinin gelişmesiyle manuel araç çeşitlerine birde otomatik vites özelliği içeren modeller eklenmiştir. Dolayısıyla sürücüler için en büyük sorun teşkil eden vites problemine son verilmiş ve çok daha kolay şekilde araç kullanmaya ön verilmiştir. Ancak ilk kez araç kullanacak kişiler yine de direksiyon eğitimi alması ve araç hakimiyetini tam anlamıyla sağlaması gerekir. Bu noktada Fatih Otomatik Vites Direksiyon Dersi almak isteyen bireyler için kuruluşumuzun biçilmiş kaftan olacağını belirtmek isteriz. Dalında en iyi eğitmenler aracılığıyla alacağınız dersler sonucunda araç kullanımı konusunda iyi bir noktaya ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Otomatik vites araçlarda, vites kolunun üzerinde P, R, N, D harfleri yer alır. Bu harflerin ayrı ayrı anlamları vardır ve bunların anlamını bilmek, araç kullanımı için zorunludur. Mesela manuel araçlarda, aracı ilk çalıştırdığınız zaman vitesi 1‘re alır, gaza basar ve hıza göre vitesi ayarlarsınız. Otomatik vites araçlarda ise yalnızca kalkış yaparken frene basılır vites D konumuna getirilir ve sonrasında hızla bağlı şekilde araç vitesi kendisi ayarlar. Bu gibi detaylar hakkında bilgi edinmek ve tabi ki pratik yaparak uzmanlık kazanmak için Otomatik Vites Direksiyon Dersi alabilir, daha güvenli şekilde araç kullanabilirsiniz. Bunu da kuşkusuz uzman kişiler aracılığı sağlayabilir, en doğru şekilde araca hakim olabilirsiniz.

İleri derecede sürüş tekniklerine sahip olan eğitmenlerimiz, gerek ehliyet alma sürecinde gerekse kurs dışı ders alma istemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır. Ehliyetinizi almış ve yıllarca araç kullanmamış olabilirsiniz. Bunu kendinize hiç dert etmeden Otomatik Vites Özel Direksiyon Dersi için bizlere başvurabilir, boş vakitlerinize uygun şekilde ders programınızın hazırlanmasına ön verebilirsiniz. Direksiyona hakimiyet kazanmak için ortalama 10 saat eğitim almanız yeterli olacaktır. Fakat bazı kişilerin hakimiyet olgusu biraz geç oluştuğundan ötürü kişiye göre bu sürenin biraz artabileceğini söylemek isteriz. Şimdi daha fazla zaman kaybetmeden profesyonel eğitmenlerimizle tanışmalı, araç kullanmanın tadını sizlerde çıkarmalısınız.