Gaziosmanpaşa Otomatik Vites Direksiyon Dersi ; Hepimizin bildiği gibi otomatik vites araçların kullanımı düz vites araçlara nazaran daha konforludur. Çünkü düz vites araçta debriyaj pedalı vardır ve aracı ilk hareket ettirirken sürücülerin en zorlandığı kısım da debriyajı ayarlamaktır. Debriyaj pedalı olmayan, firen ve gaz sistemi üzerine tasarlanan otomatik vites aracın konforundan yararlanmak için takdir edersiniz ki otomatik vites aracın nasıl kullanıldığını bilmek gerekir. İşte bu noktada Otomatik Vites Direksiyon Dersi almanızın en mantıklı çözüm olacağını belirtmek isteriz. Çevrenizden alacağınız kısıtlı destek ile tam anlamıyla araç kullanmayı öğrenmeniz mümkün olmayabilir. Fakat profesyonel bir destek aldığınızda gerekli tüm konularda bilgi edinir ve sürücülükte uzmanlaşabilirsiniz.

  • Bundan ötürü Gaziosmanpaşa Otomatik Vites Direksiyon Dersi için kursumuzla iletişime geçebilir, yol ve sürüş teknikleri konusunda uzman olan eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz. Bildiğiniz üzere otomatik vites araçlarda, vites kolunun üstünde harfler yer alır. Aracı kullanabilmeniz için bu harflerin işlevsel özelliklerini bilmek gerekir. Şimdi vites kolu üstünde yazan harflerin anlamı hakkında sizlere kısa bilgi verelim.

  • P: Aracın tam anlamıyla durmasını sağlar. Dolayısıyla aracı park ettiğinizde vites kolu P harfine getirilmelidir.

  • R: Geri hareket etme vites işaretidir. Geri gideceğiniz zaman aracı durdurup, vites kolunu R harfine getirmeli ve ardından hareket etmelisiniz.

  • N: Aracı boşa alır. Bundan ötürü araçla ışıklar gibi noktalarda bekleyeceğiniz zaman vitesi N konumuna getirebilirsiniz.

  • D: Araç park konumundayken çalıştıracağınız zaman firene basmalı, kontağı çevirmeli, el frenini indirmeli ve vitesi D konumuna getirerek ilk hareketi vermeniz gerekir.

Bu harflerin ne anlama geldiğini bilseniz bile trafikte sorun yaşamamanız adına pratik yapmanız ve kullanıma alışkanlık kazanmanız gerekir. Dolayısıyla gerek vites gerekse genel açıdan araç hakimiyeti konusunda olsun en iyi eğitimi bizlerden alacağınıza emin olabilirsiniz. Hatta dilerseniz Bayandan Otomatik Vites Direksiyon Dersi de alabilir, iyi bir sürücü olma yönünde kendinizi geliştirerek, sorunsuz araç kullanabilirsiniz. Ehliyetiniz yok ise kursumuza kayıt yaptırmak üzere başvurabilir, ehliyetliyseniz de özel direksiyon dersi için ders planı oluşturabilirsiniz. Her koşulda en iyi hizmeti alacağınıza emin olarak, zaman kaybetmeden irtibata geçmelisiniz.