İstanbul Ehliyet Kursu; Ehliyet, reşit olan her bireyin alması gereken bir belgedir diyebiliriz. Çünkü insan gerek iş gerekse özel nedenlerden ötürü kısacası yaşamının her anında araç kullanımına ihtiyaç duyabilir.  Bu nedenle ehliyet yaşı dolduğunda hemen almak ve gerektiğinde sorun yaşamamak herkesin kendi menfaati için önemlidir. Ancak ehliyet almak için hepimizin bildiği üzere önce bir kursa kayıt olmak ve ön görülen eğitimi almak gerekir. Bu nedenle İstanbul Ehliyet Kursu denildiğinde ilk sıralarda yer alan kuruluşumuzun sizler için en ideal adreslerden biri olacağını belirtmek isteriz. Tek bir kurucuya ait birden fazla şubeyle sizlere hizmet veren firmamız, bünyesinde uzman bir kadroya yer vermiş ve en iyi şekilde eğitiminizi tamamlayarak üstün başarıyla sınavlardan geçmenize katkı sağlamaktadır.

Dolayısıyla İstanbul Sürücü Kursu için bulunduğunuz noktaya en yakın şubemizle iletişime geçip, kaydınızı oluşturabilir ve daha fazla zaman kaybetmeden ehliyet sahibi olabilirsiniz. Şimdilerde sağlanan elektronik sınav kolaylığı ile kısa sürede ehliyet alımına ön verilmiştir. Tabi ki, tercihinize bağlı olarak eski sistemi içeren yazılı sınava da girebilir, biraz uzun sürse de yine de ehliyetinizi sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Ehliyetin eğitim süreci teorik ile direksiyon içerikli iki aşamayı kapsamaktadır. Öncelikle torikten yani araç tekniği, trafik ve çevre, ilk yardım derslerinden eğitim alınır ve sonrasında sınava girilir. Sınavda sonuç olumlu ise direksiyon eğitimleri planlanır ve bu eğitimi de tamamlayan kişi direksiyon sınavına girerek, yine başarı elde ederse ehliyetini alır.

Dersler hafta içi ve hafta sonu gruplar halinde yapılır. Müsait olma durumunuza bağlı olarak istediğiniz grupta yer alabilirsiniz. Fakat derslere mutlak suretle katılma zorunluluğunuz vardır. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler Sürücü Kursu teftişi yapmakta ve iki defa devamsızlık yapan kursiyerin kaydını silmektedir. Böyle bir durumda hem ödediğiniz ücreti geri alamamakta hem de yeniden kayıt oluşturmak zorunda kalmaktasınız. Bu nedenle eğitim süresince kendinizi ders saatlerine göre planlamalı ve derslere katılmalısınız. Bunun dışında aklınıza takılan herhangi bir şey olursa iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve merak ettiklerinize detaylı şekilde yanıt alabilirsiniz.