Kadıköy Bayan Direksiyon Dersi ; Direksiyon dersi ehliyet alma sürecinin ikinci aşamasını içerir. Yani ehliyet için bir kursa kayıt olduğunuzda öncelikle teorik eğitim alır ve sınava girersiniz. Teorik sınavı sorunsuz şekilde geçerseniz, direksiyon eğitimine geçiş hakkı elde edersiniz. İşte bu aşamada bazı sürücü adayları erkek eğitmenle birlikte derse çıkmak istemeyebilir. Çünkü profesyonel kuruluşlarda direksiyon eğitimleri bire bir yani eğitmen ve sürücü adayı ile birlikte yapılırken, amatör kuruluşlarda eğitmen ve 3-4 sürücü adayıyla birlikte derse çıkıldığı bilinmektedir. Muhafazakar yaşam şekline sahip olan bir kişi tarafından bakıldığında her iki tabloda sıkıntı verici olabilir. Bundan ötürü Kadıköy Bayan Direksiyon Dersi veren kurs arayışına giren kişilerin, iyi araştırmaya yaparak doğru kuruluştan eğitim almalarını tavsiye ederiz.

Kadıköy bölgesinin lider sürücü kurslarından biri olan şubemiz, Bayandan Direksiyon Dersi için en ideal uğrak yeriniz olacaktır. Akıllardaki yanlış yargıyı kıracak profesyonelliğe sahip bayan eğitmenlerimiz sayesinde bugün üst düzey direksiyon eğitimi verecek potansiyele sahibiz. Bizlerden eğitim almayı tercih eden sürücü adayı veya sürücü olsun ayırt etmeksizin araç kullanımındaki her bilgiyi detaylı olarak aktarmakta ve trafikte sorunsuz şekilde kendi başlarına araç kullanacak seviyeye ulaşmaları sağlanmaktadır. Direksiyon dersleri ilk etapta her zaman trafiğin olmadığı bölgelerde gerçekleştirilir. Çünkü eğitmen, sürücünün bilgi ve becerilerini görmeli ve ne düzeyde eğitim vereceğini planlamalıdır. Bazı sürücü adayları 2.ders itibariyle akıcı trafiğe çıkabilir. Ancak bazılarının fazlaca heyecanlı olması ve eğitmenin direktiflerine uymakta zorlanması nedeniyle akıcı trafiğe çıkması biraz zaman alabilir.

Kısacası Direksiyon Dersi net bir eğitim şekli belirtmek mümkün değildir. Çünkü eğitimin şeklini aslında sürücü adayı belirlemektedir. Bu durum özel direksiyon dersi alan kişiler içinde geçerlidir. Mesela bir sürücü 5 saat eğitim aldıktan iyi seviyede araç kullanabilirken, diğer bir sürücü 10 saat eğitim almasına rağmen hala bazı noktalarda hatalı tavır sergiliyor olabilir. Bundan ötürü araç kullanımındaki uzmanlık süresi kişiden kişiye değişen bir durumdur diyebiliriz. Ancak genel olarak bizlerden direksiyon eğitimi alan sürücülerin en kısa sürede kendi başına trafiğe çıkacak kadar iyi araç kullanabildiklerini belirterek, iyi bir sürücü olmak adına bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.