Levent Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ; Trafikte ticari araç kullanmanın tabi ki bazı kuralları vardır. Bu kuralların başında ticari araç kullanıcılarının alması gereken evraklar yer alır. Bildiğiniz gibi araç kullanmak için ehliyet olmazsa olmazlar arasındadır. Birde buna kazaların en aza inmesi adına mesleki yeterliliğin tespiti amacıyla src belgesi ve psikoteknik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Peki, Psikoteknik Belgesi nedir? Sürücünün zihinsel ile fiziksel özelliklerinin yapacağı işe uygun olup, olmadığını değerlendiren bir uygulamadır. Sağlık Bakanlığı tarafından yetki verilmiş olan kurum ve kuruluşlarda yapılır. Yani yetki sahibi sürücü kurslarından psikoteknik belgesi alınabilir. Ancak öncesinde randevu almak gerekir. Çünkü psikoteknik belgesi psikiyatri uzmanı ile birlikte psikolog aracılığıyla verilir.

Simülatör eşliğinde yapılan 1 saat süren uygulamada uzmanlar sürücüyü değerlendirmekte ve uygun olan sürücülere belgesi teslim edilmektedir. Bu doğrultuda Levent Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar dediğinizde, psikoteknik merkezlerinden belgeyi almaya başvurabileceğiniz gibi profesyonelce hizmet veren kuruluşumuzdan da bu talebi oluşturabilirsiniz. Psikoteknik belgesi için sadece nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf ve ehliyet fotokopisini hazırlamanız yeterlidir. Sonrasında bizlere ulaşarak randevu oluşturabilir ve randevu saatinizde kursumuza gelerek uygulamaya girebilir ve sorunsuzca belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik belgesi genelde ticari araç kullanan sürücülerden istenir. Ancak ehliyetine el konan bir sürücünün, kural ihlaline bağlı olarak sürücülük yapmaya elverişli olup, olmadığını tespit etmek maksadıyla da psikoteknik belgesi istenebilir.

Bunun dışında sürücülük performansının yüksek olması gereken uzun yol şoförlerinden, tır şoförlerinden ve ağır vasıta şoförlerinde Psikoteknik Raporu istene bilinir. Her ne sebeple olursa olsun fark etmeksizin bu belgeye ihtiyaç duyduğunuzda bizlerle iletişime geçerek, hızlı ve güvenli şekilde belgenizi elinize alabilirsiniz. Psikoteknik belgesinin süresi 5 yıldır. Bu süre dolduğunda tekrardan aynı başvuruyu yapmanız ve belgenizi yenilemeniz gereklidir. Psikoteknik belgesi almak zorunda olan sürücüler, bu belgeyi temin etmeden araç kullanırlar ise hem kendilerine hem de araç sahiplerine cezai işlem uygulanacaktır. Bu nedenle trafikte korkmadan araç kullanabilmek, en önemlisi trafik kurallarına uygun koşullarda araç sürmek için zaman kaybetmeden bizlerle iletişime geçerek, ihtiyacınız olan belgeyi almalısınız.