Sefaköy Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ; Sürücünün faaliyet göstereceği alandaki yeterliliğini ölçmeye yönelik bir değerlendirme olan psikoteknik raporu, simülatör aracılığı ve psikolog denetiminde yapılan 1 saatlik uygulamayı içerir. Uygulama yapıldığında sonuç olumlu olur ise kişi belgesini hemen alabilir.  Bu noktada Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar diye soracak olursanız, yetki sahibi kurum ve kuruluşlara başvurarak randevu alabileceğinizi ve belirtilen gün ile saatte uygulamayı yaparak, testin sonucuna bağlı şekilde belgenizi alabileceğinizi belirtmek isteriz. Psikoteknik belgesi için ehliyet fotokopisi, 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisini hazırlamanız yeterli olmaktadır. Yani evrak konusunda herhangi bir zorlayıcı unsur barındırmadığından ötürü gün içinde hızlı şekilde hazırlanabilir ve aynı gün belge alına bilinir.

Bizler Sağlık Bakanlığı tarafından yetki verilen bir kuruluş olarak, gereksinim duyduğunuz psikoteknik belgesini verebilmekteyiz. Hatta birden fazla bölgede şubemiz olduğu için sizlerin Sefaköy Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar arayışınız için de en doğru adres olduğumuzu belirtmek isteriz. Psikoteknik raporu için genel olarak nelere bakıldığını merak ediyor iseniz, aşağıda fikir edinmeniz adına kısaca bilgilendirme yapmış bulunmaktayız.

  • İki el koordinasyonu

  • El, ayak ve göz koordinasyonu

  • İşitsel ve görsel uyaranlara karşı tepki hızı

  • Muhakeme yetenekleri

  • Sürekli ve seçici dikkat düzeyi

  • Mesafe ile hız tahmin becerileri

Gibi sürücünün zihinsel ve bedensel becerileri test edilmekte olup, sürücülük yapmaya ne denli elverişli olduğu ölçülmektedir. Psikoteknik belgesi ticari alanda araç kullanacak her sürücünün sahip olması gereken bir belgedir. Eğer ki, kişi ticari araç kullanıyor ve Psikoteknik Belgesi yok ise hem şoföre hem de araç sahibine cezai işlem uygulanmaktadır. Hatta birden fazla ceza alan kişiler hala belgeyi edinmemişse, bu aşamada ehliyete el koyulmakta ve araç trafikten men durumuna kadar gitmektedir. Dolayısıyla denetimlerin oldukça sıkı tutulduğu günümüzde kesinlikle ihmal edilemeyecek olan bu belgenin hemen alınması gerektiğinin altını çizerek, bizlerle iletişime geçmenizi önermekteyiz. İletişim bilgilerimizi kullanarak psikoteknik değerlendirmesi için randevu alabilir, evraklarınızla birlikte Sefaköy şubemize ulaşarak hızlı bir şekilde teste girebilirsiniz. Değerlendirme sonucu olumlu olduğu vakit aynı gün belgenizi elinize alarak rutin işleyişinize geri dönebilirsiniz.