Şirinevler Otomatik Vites Direksiyon Dersi ; Otomatik vites araç kullanmak, manuel vites araç kullanmaya nazaran hem daha kolay hem de daha konforludur diyebiliriz. Bunun nedeni ise özellikle yeni araç kullanıcıları vites geçirmekte zorlandıkları için trafikte adaptasyon sıkıntısı çekmekte ve buda istenmeyen kazalara sebebiyet vermektedir. Otomatik vites araçlarda ise debriyaj olmaması ve vites değiştirme gibi bir işlem yapılmaması nedeniyle araç kullanımı çok daha kolaya indirgenmiştir. Fakat her ne kadar kolaylıklar sunulsa da bazı kişilerin direksiyon hakimiyeti kurmakta zorlanmasından ötürü fazlaca pratik yapmaya ihtiyacı vardır. İşte bu kişiler Otomatik Vites Direksiyon Dersi alarak uzman eğitmenlerle çalışma imkanı yakalayabilir ve bu sayede üstlerindeki acemilikten kurtulabilir.

  • Bildiğiniz gibi otomatik vites araçlarda, vites kolunun üstünde P, R, N, D harfleri yer alır. Bunlar;

  • P; park

  • R; Geri gitme

  • N; aracı boşa alma

  • D; aracın otomatik şekilde vitesini ayarlar

Şeklinde özellikler içerir. Manuel araçlarda ilk aracı çalıştırırken debriyaj ve frene basılır ve sonrasında freni bırakıp araca gaz verilip, hareket sağlanır. Otomatik vites araçta ise vites D konumuna getirilir ve gaza basılarak araç hareket ettirilir. Kısacası düz vites araç ile kullanım farklılıkları vardır. Bundan ötürü özellikle yeni ehliyet sahipleri sorunsuz araç kullanabilmek adına uzman desteğine başvurmaları gerekir. Bu aşamada Şirinevler Otomatik Vites Direksiyon Dersi almak isteyenlere kursumuzla iletişime geçebileceklerini belirtmek isteriz. Son model araçlarımız ve uzman eğiticilerimizle araç kullanımı konusunda en iyi desteği sağlayacağımızı bilmelisiniz.

Direksiyon dersleri trafiğin az olduğu noktadan başlar ve sonrasında akan trafikte devam ettirilir. Yoğun trafikte kişinin araç kullanması, olası sıkıntılarda nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi adına önemlidir.  Bundan ötürü kavşaklarda, yokuşta, ışıklarda sürücünün ne yapması gerektiği konusunda detaylı olarak eğitim verilmektedir. 1 dersin süresi 10 dakikası mola olmak kaydıyla 60 dakikayı içerir. Bir günde isterseniz 2 ders alabilir, eğitmeniniz müsait ise daha fazla da ders alabilirsiniz. Genel olarak değerlendirme yapacak olursak, ortalama 10 saat sonucunda acemilikten orta seviyeli sürücü olarak trafikte yer edinebilirsiniz. Uzman dememizdeki kasıt, zaman içinde uzmanlık kazanacağınızdandır. Detaylar içinde bizlerle iletişime geçebilir, en kısa sürede Direksiyon Dersi alabilirsiniz.