Şirinevler Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ; Bir süre öncesine kadar ehliyet sınıfının ön verdiği araçları kullanabilen kişiler, değişen Trafik Yönetmeliği kapsamında artık ticari araç kullanabilmek adına Src belgesiyle birlikte psikoteknik raporu da almak zorundadır. Ehliyetini 25.02.2003 tarihinden önce alan kişiler bu belgeleri almak için herhangi bir eğitim görmeden ve sınava girmeden alabilmektedir. Fakat 25.02.2003 sonrası ehliyet sahibi olan sürücüler hem eğitim hem de sınava tabi tutulduğundan ötürü yetkili kurum ya da kuruluşlara müracaat ederek belgeyi alma yoluna gitmelidirler. Bu aşamada Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar hangileridir? Derseniz, Milli Eğitim bakanlığı tarafından yetki verilmiş merkezlerin yanı sıra sürücü kurslarının bazılarından da bu belgeyi temin edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Psikoteknik raporu, psikolog eşliğinde simülatör aracılığıyla yapılan bir uygulamalıdır. Kişinin fiziksel ve ruhsal açıdan mesleki yeterliliğini ele almaktadır. Yani sürücünün söz konusu olan işe uygunluğuyla birlikte güvenli araç kullanıp kullanamayacağını yönelik yapılan bir testi içerir. Zorunlu bir uygulama olduğundan ötürü psikoteknik belgesi olmadan ticari araç kullanan kişilere cezai işlem uygulanmakta ve araç sahibine de ceza kesilmektedir. Bundan ötürü ticari araç kullanıcıları kesinlikle psikoteknik belgesi olmadan trafiğe çıkmamaları gereklidir. Bunun dışında Şirinevler bölgesinde ikamet ediyor ve Şirinevler Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar hakkında bilgi edinmek istiyor iseniz, o halde kursumuzun tam da sizlere göre bir kuruluş olduğunu söylemek isteriz.

Bölgenin önde gelen kuruluşlarından biri olarak Psikoteknik Belgesi için bizlerden randevu alabilir, 1 saat süren uygulamada başarılı sonuç verirseniz belgenizi almaya hak kazanabilirsiniz. Ehliyet fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile kursumuza müracaat ederek, belgenizi elinize alabilirsiniz. Gördüğünüz üzere psikoteknik belgesi için istenen evraklar da kişileri zorlayıcı değildir. Ehliyet ve kimlik zaten mevcut bir evrak olduğundan ötürü sadece fotoğraf çektirerek toplam 1 saat içinde belgeyi almak mümkün olacaktır. Sadece randevulu şekilde uygulama yapıldığından ötürü kursa gelmeden evvel mutlaka randevu almalı ve belirtilen gün ile saatte hazır şekilde kursta yer almalısınız. Detaylar için iletişim bilgilerimizden arayabilir, aklınıza takılan herhangi bir soruyu netleştirebilirsiniz.