Sürücü Kursu

Anadolu Sürücü Kursları | Ehliyet Kursu


0850 307 19 19
[email protected]

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Sürücü Kursu ; Tahmin edeceğiniz gibi günümüzde hemen her il ve ilçede sürücü kursları açılmış ve araç kullanım belgesi olan ehliyetin alınması kolaylaştırılmıştır. Ancak burada önemli olan ehliyet almak değil aslında araç kullanmayı ve tabi ki trafik kurallarını doğru şekilde öğrenmeyi başarmaktır. Bunun için tercih edeceğiniz kurumun önemi büyüktür. Çünkü alanında deneyim sahibi öğretmenlerden teorik dersleri almak sizlere ciddi ölçüde artı katacak ve ileri sürüş tekniklerine sahip direksiyon öğretmenleriyle çalışmak ise kısa sürede araç hakimiyeti kazanmanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla Sürücü Kursu kaydı yaptırmadan evvel küçük bir araştırma yapmalı ve yüksek verim alacağınız bir kurumda kaydınızı oluşturmalısınız.

Ehliyet almak için bir kursla anlaşmaya vardığınızda öncelik olarak teorik ( Araç Tekniği, İlk Yardım, Trafik ve Çevre Bilgisi ) derslerine girecek ve ders saatini tamamladığınızda ise sınava tabi tutulacaksanız. Teorik sınav elektronik ve yazılı olmak üzere iki çeşitte yapılmaktadır. Elektronik sınav, teorik ders eğitimi tamamlandıktan kısa bir süre sonra yapılmakta ve sınava girdiğiniz gün sonuçlara ulaşmaktasınız. Yani yazılı sınava oranla daha kısa sürede ehliyet alma hakkınız oluşmaktadır. Teorik sınavda başarılı sayılan öğrenciler yine kısa bir süreç ardından direksiyon eğitimine başlamakta ve Ehliyet sınıfına bağlı olarak toplam ders saatini aldıktan sonra direksiyon sınavına girip, parkuru sorunsuz tamamladığında ehliyete hak kazanmaktadır. Ancak önemli bir husus şudur ki, son yıllarda artan trafik kazalarından ötürü sürücü adaylarının artık derse katılma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yani Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler kursuları teftiş etmekte ve 2 ders üst üste derse katılmayan adayın kaydını kurstan silmektedir. Bu gibi bir olumsuzluk yaşandığında ise sürücü adayının kursa ödediği para yanmakta ve kayıt işlemini yeniden yaptırmak zorunda kalmaktadır. Bundan ötürü düzenli olarak derslere girilmeli ve sorunsuz şekilde ehliyet alma yolunda ilerlenmelidir. Bunun dışında araç kullanımı hakkında hiçbir fikriniz yok ise bulunduğunuz bölgede En İyi Sürücü Kursu arayışlarınıza bir son vererek bizlerle tanışabilirsiniz. Uzman kadromuzla birlikte en iyi eğitimi almanızı sağlamakta ve her konuda yardımcınız olmaktayız. Detaylar için iletişim bilgilerimizden kursumuza ulaşabilirsiniz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız (7 oy, ortalama: 6,43 üzerinden 7)
Loading...

, , , ,

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Canlı Destek
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Anadolu Ehliyet'e Hoşgeldiniz!
Call Now Button