Ümraniye Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ; Çoğu kişi src belgesi ile psikoteknik belgesini karıştırır. Ancak ikisi de alınması zorunlu ama birbirinin aynı olmayan evrakları içerir. Src belgesi sürücü kursuna kayıt olup, eğitim aldıktan sonra sınava girerek elde edilen bir evraktır. Psikoteknik belgesi ise simülatör aracılığıyla uygulanan 1 saatlik bir testtir. Söz konusu Piskoteknik Belgesi için sürücüler yetki sahibi kurum veya kuruluşlardan randevu alarak teste girebilirler. Ancak tanıdık vasıtasıyla teste girmeden belge alan kişilerin teste girmediği anlaşıldığı vakit kuruma para cezası uygulanacağı gibi sürücüye de hem para cezası hem de ehliyetine el koyulacaktır. Bundan ötürü kesinlikle usulsüz şekilde belgenizi almamanızı tavsiye ederiz.

Bu noktada Ümraniye Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar hakkında bilgi edinmek isterseniz, bölgede birçok sürücü kursunun bu belgeyi vermeye yetkili olduğunu söyleyebiliriz. Ancak en kısa sürede randevu oluşturacağınız profesyonel bir kuruluştan belgenizi almak isterseniz, Ümraniye şubemizin sizler için en doğru tercih olacağını belirtmek isteriz. Psikoteknik belgesi sürücü kursu personelleri tarafından verilemez. Kurumda psikiyatri uzmanı ve psikolog bulunmak zorundadır. Kursumuz bu konuda en iyi hekimlerle çalıştığından ötürü randevunuzu oluşturduğunuz gün ve saatte hekimlerimiz kursumuzda olacaktır. Sizlerde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ehliyet fotokopisini hazırlayarak kursumuza ulaştığınızda teste girebilir ve testin sonucu başarılı olarak kabul edilirse belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır.

Bu süre dolduğunda belgenizi yenilemek için tekrardan müracaat etmeniz ve teste girmeniz gereklidir. Ticari araç kullanan sürücülerin, yer alacakları işleyişe uygun olup olmadıkları yönünde zihinsel ve bedensel tepkileri ölçülmektedir. Bu sayede tır, kamyon, otobüs, taksi ve benzeri araç kullanıcıları yaptıkları işe uygun değilse trafikte araç kullanımı engellenmekte ve olası kazaların önüne geçilmektedir. Son dönemlerde trafikte yaşanan çeşitli olumsuzluklardan ötürü ticari araç kullanıcılarına bu şekilde bir kısıtlama getirilmiş ve Psikoteknik Raporu zorunlu kılınmıştır. Eğer ki, sürücü psikoteknik belgesi olmadan ticari araç kullanır ise para cezasına çaptırılacaktır. Aynı zamanda sadece sürücü değil araç sahibine de cezai işlem uygulanacaktır. Bu nedenle ertelemeden gerekli evraklarınızı temin etmek için sizleri kursumuza bekliyoruz.