Ümraniye Src Belgesi ; Bildiğiniz gibi İstanbul bölgesinin hemen her ilçesi oldukça kalabalık ve hareketli bir trafiğe sahiptir. Dolayısıyla bu yoğun trafikte özellikle ticari araç kullanacak sürücülerin çok daha deneyimli ve yüksek sürücülük performansına sahip olmaları gereklidir. Ticari araç kullanıcıları çok uzun saatler trafikte kaldıklarından ötürü normal sürücülere nazaran kaza yapma olasılıkları yüksektir. Bundan ötürü fiziksel ve psikolojik bakımdan elverişli bireylerin ticari alanda sürücülük yapması gerektiğinden ötürü bugün bu sürücülerin Src Belgesi alması gereklidir. Peki, src belgesi nedir? Mesleki yeterlilik anlamını taşıyan src belgesi, bir nevi sürücülerin yapacakları işe uygunluğunu ispat eden zorunlu bir belge türünü içermektedir.

Src belgesi alacak olan kişiler öncelikle Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetki verilen sürücü kursuna kayıt yaptırmalı ve ardından eğitim alarak sınava girmelidir. Sınavlar 3 ayda bir Türkiye genelinde yapılır. Src belgesi sınavında 50 soru sorulur ve belgeyi alabilmek için en az 30 soruya doğru cevap vermek gerekir. Ayrıca bir sınavda sadece bir src belge çeşidi alınabilir. Yani bir sürücü src 1 belgesi için eğitim görüp sınava girdiyse, bu eğitim ve sınav sonucunda başarılı olması src 3 belgesini alacağı anlamına gelmez. Bundan ötürü hangi alanda işleyişe sahipseniz, bu doğrultuda src çeşidine başvurmanız gereklidir. İyi bir eğitim alarak sınavda başarılı sonuç elde etmek isterseniz, Ümraniye Src Belgesi için kursumuzla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Uzman bir kadroyla sizlere eğitim verecek olan kursumuz, Src Belgesi Çeşitleri arasından hangisine başvurmanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Src belgesine başvururken bilmeniz gereken önemli husus src 1 belgesi aldığınızda src 2 belgesine de sahip oluyor, src 3 belgesi aldığınızda src 4 belgesini de elde etmiş oluyorsunuz. Src belgesi fiyatları konusunda ise hangi çeşidini almak istiyorsanız bu doğrultuda fiyatta değişiklik olacaktır diyebiliriz. Ticari araç kullanıcılarının almak zorunda olduğu src belgesi olmadan trafiğe çıkılır ise para cezası ve bazı durumlarda ehliyete el konulma gibi çeşitli olumsuzluklarla karşılaşılması mümkündür. Bundan ötürü sizleri en kısa sürede kursumuza bekliyor, ihtiyacınız olan evrakı daha fazla bekletmeden almanızı tavsiye ediyoruz.