Zeytinburnu Özel Direksiyon Dersi ; İstanbul bölgesinde ehliyet sahibi olan ama araç kullanmayan insan sayısı oldukça fazladır. Bunun nedeni tabi ki İstanbul’un çok yoğun bir trafiğe sahip olmasıdır. Yani yeni ehliyet alan kişiler kendilerine yeteri kadar güvenmediğinden ötürü böylesine akıcı bir trafikte araç kullanmaya cesaret edememekte ve ehliyeti olduğu halde yıllarca direksiyon başına geçememektedir. Günümüzde bu tip kişi sayısının çoğalması nedeniyle artık profesyonel kuruluşlarda bayan ve bayan eğitmen eşliğinde Özel Direksiyon Dersi verilmektedir. Yani sürücü kursları sadece bünyesinde kayıtlı olan sürücü adaylarına değil dışarıdan ehliyetli kişilere de araç kullanımı konusunda destek vermektedir. Bu sayede ehliyetler artık sadece cüzdanlarda duran bir evrak olmaktan çıkmakta ve her ehliyet sahibi güvenle direksiyona geçebilmektedir.

Söz konusu Zeytinburnu bölgesinde de oldukça fazla ehliyet kursu vardır. Ancak bunlar arasında ileri sürüş tekniklerine sahip eğitmen kadrosu barındıran kurs sayısı bir hayli azdır. Bu nedenle Zeytinburnu Özel Direksiyon Dersi denildiğinde ilk uğrak noktanızın bizler olması gerektiğini belirtmek isteriz. Sadece Zeytinburnu şubemizde değil tüm bölge şubelerimizdeki eğitmenlerimiz üst düzey kalitede hizmet verme özelliklerine sahip olup, kısa sürede araç tekniği ve hakimiyeti konusunda sürücüleri uzmanlaştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Sizlerde bu denli profesyonel çalışmalara dahil olmak ve iyi derecede araç kullanabilmek isterseniz, o halde farklı noktalarda zaman kaybetmek yerine bizlerle tanışarak ihtiyacınız olan eğitim sürecinden geçmelisiniz.

Dilerseniz kursumuz sizlere Bayandan Özel Direksiyon Dersi alma imkanını da sunmaktadır. Bazı bayan sürücüler erkek eğitmen ile derse çıkmak istemedikleri için direksiyon dersi konusuna pek sıcak bakmamaktadır. Dolayısıyla bu gibi durumlarda bayan eğitmenlerimizden yardım alabilir ve sürücülük konusunda kendinizi rahatlıkla geliştirebilirsiniz. Direksiyon dersleri hafif yoğunluk içeren lokasyonlarda başlar ve sürücünün araca hakimiyeti arttıkça yoğun noktalarda devam ettirilir. 1 dersin süresi 50 dakikadır ve bir günde 2 ders üst üste alınabilir. Fakat genel olarak direksiyon derslerinde saat sınırı yoktur. Yani kişi ister 10 saat eğitim alabilir isterse de 20 saat profesyonel direksiyon dersi alabilir. Ancak ilk derse çıkıldığında eğitmen kaç saat çalışma sonrasında uzmanlık kazanacağı hususunda sürücüyü bilgilendirecektir. Kısacası iyi bir eğitim için eğitmenlerimizle zaman kaybetmeden tanışmanızı tavsiye ederiz.