Şirinevler Src Belgesi Dersi

Anadolu Sürücü Kursları | Ehliyet Kursu


0850 307 19 19
[email protected]

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Şirinevler SRC Belgesi ; Src belgesi yani mesleki yeterlilik anlamını taşıyan evrak, ticari araç kullanan her sürücünün sahip olması gereken bir belge türüdür. Fakat src belgesinin çeşitleri olduğundan ötürü sürücünün yer alacağı alana bağlı olarak belgeye başvurması ve temin etmesi gerekir. Şöyle ki;

  • SRC 1; uluslararası yolcu taşımacılığı

  • SRC 2; yurtiçi yolcu taşımacılığı

  • SRC 3; uluslararası eşya veya yük taşımacılığı

  • SRC 4; yurtiçi eşya veya yük taşımacılığı

  • SRC 5; tehlikeli madde taşımacılığı

Şeklinde kategorilere ayrılan SRC Belgesi, yetkili kurum veya kuruluşlar aracılığıyla verilmektedir. Yani bu belgeyi alabilmek için Src Merkezi ya da sürücü kursuna kayıt yaptırmalı ve eğitim aldıktan sonra sınava girerek en az 30 soru cevaplayarak belgeyi almaya hak kazanmanız gereklidir.

Söz konusu Şirinevler bölgesinde pek çok sürücü kursu vardır ama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından src belgesi vermeye yetki sahibi olan kurslar azınlıktadır. Dolayısıyla Şirinevler SRC Belgesi veren kurslar diye soracak olursanız, kuruluşumuzun bu hususta lider konumda sektörde yer aldığını söyleyebiliriz. Src sınavı için kursumuza başvuruda bulunduğunuz vakit en iyi eğitmenler tarafından eğitiminiz tamamlanacak ve sınav tarihiniz tarafınıza belirtilecektir. Src 5 hariç diğer belgeler için sınavda 50 soru sorulmaktadır. Bunun 30’una doğru cevap vermeniz, belgeye hak kazanmanız için yeterli olacaktır. Eğer ki, src 5 belgesi alacaksanız ekstra olarak 40 soru daha sorulacaktır.

En az doğru cevap limitine ulaşarak başarı gösterdiğinizde belgenizi sorunsuz şekilde alabileceksiniz. Bilmeniz gereken ayrıca önemli bir husus ise SRC Belgesi alan kişilerin aynı zamanda psikoteknik raporunu da alma zorunluluğunun olduğudur. 1 saat süren psikoteknik uygulaması simülatör aracılığı ve psikolog eşliğinde yapılmaktadır. Bu konuda da sizlere yardımcı olacak olan kuruluşumuz, hızlı şekilde gerekli belgeleri almanız için destek olacaktır. Yer alacağınız iş alanınızı belirtmeniz durumunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda bilgi aktarılacak ve olabilen en kısa sürede işlemleriniz yapılacaktır. Kursumuz hakkında fikir edinmek isterseniz web sayfamızı ziyaret edebilir, gerektiğinde iletişim bilgilerimizden irtibat kurarak merak ettiklerinize detaylı yanıt alabilirsiniz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız (3 oy, ortalama: 6,67 üzerinden 7)
Loading...

, , ,

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Canlı Destek
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Anadolu Ehliyet'e Hoşgeldiniz!
Call Now Button